Strona główna » Corland Racing Team
alt

Corland Racing Team

Firma Corland Sp. z o.o. od 2020 wspiera rozwój samochodowego modelarstwa sportowego.
Pomaga w budowie torów oraz organizacji zawodów i imprez Łódzkiej społeczności RC.
Łódź jest pewnego rodzaju mekką RC racingu z czterema profesjonalnymi torami:

1. Tor dywanowy 1:10 off road na RC Sport Planeta
2. Tor do druftu na RC Sport Planeta
3. Tor gliniany1:8 off road
4. Tor gliniany 1:10 rally cross

Od 2021 roku Corland Sp.z o.o. jest głównym sponsorem Aleksandra Bogdańskiego
Aleksander to 8-letni zawodnik (2014) startujący w serii profesjonalnych zawodów mistrzostw Polski Off Road w klasach Buggy 1:10 i 1:8.
W Halowych Mistrzostwach Polski Off Road 1/10 RC 21/22 zajął, jako 7 latek, 6 miejsce wśród juniorów.
W pierwszym letnim sezonie startów klasą 1:8 na torach glinianych, w 2022 roku osiągnął bardzo dobre wyniki i uplasował się na 16 tej pozycji w ogólnopolskiej klasyfikacji generalnej w klasie 1:8 e-Buggy.
Natomiast w halowym sezonie 22/23 poprawił swoją pozycję i zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski juniorów w klasie 1:10 Stock Off Road Buggy 1:10.
Olek jest jednym z najmłodszych zawodników w świecie RC i był najmłodszym reprezentantem na mistrzostwach Europy EFRA 2023 1:8 Electric Buggy RC w Bischofsheim Niemcy. Pomimo tak młodego wieku bardzo dzielnie reprezentował nasz kraj wśród 140 najlepszych zawodników starego kontynentu. Z powodzeniem ukończył wszystkie biegi i uplasował się na 117 pozycji co okazało się niebywałym wręcz sukcesem. Te starty nie były by możliwe gdyby nie wsparcie i pomoc najlepszych profesjonalnych zawodników w świecie RC Racingu takich jak Michał Orłowski (21l)i Bartosz Zalewski (16l), którzy w tym sezonie zdobyli odpowiednio mistrzostwo Europy i mistrzostwo Europy Juniorów.
Mimo młodego wieku Aleksander wykazuje się opanowaniem i dojrzałością.
Na co dzień ściga się w klubie RCSportPlaneta Łódź.
Gdzie wraz ze świetnymi zawodnikami klubu między innymi Sebastianem Chrzanowskim, Nikodemem Turkowskim i Tymonem Szaflarskim szlifuje warsztat racingowy.
Od początku 2022 roku uczestniczy w profesjonalnych zajęciach prowadzonych przez RaceStars Training Program.
Niedawno otrzymał międzynarodowa licencję zawodnika RC wydawaną przez Stowarzyszenie Polskiego Modelarstwa Sportowego pod patronatem Automobilklubu Polskiego

Do zobaczenia na torze!

Fanpage aleksanderbogdanskirc

DOŁĄCZ DO PROGRAMU WSPARCIA ALEKSANDRA...inwestycja w przyszłość się opłaca.
Zamawiając produkty reklamowe w firmie Corland Sp.z o.o. wspierasz budowanie przyszłości utalentowanego, młodego zawodnika.
W tej chwili firma pracuje nad stworzeniem kompleksowego programu wsparcia, który opłaci się każdemu Klientowi, który zechce pojawić się wśród rodziny Corland Racing Team. Więcej informacji wkrótce.